Aksident ne Berat, perfshihen 3 automjete. Foto nga vendngjarja

Aksident ne Berat, perfshihen 3 automjete. Foto nga vendngjarja

IMG-20180212-WA0002

IMG-20180212-WA0003

Nje aksident automobilistik ka ndodhur sot ne Berat ku jane perfshire 3 automjete.

Ngjarja ka ndodhur ne aksin midis Ures se Varur dhe Ures se Gorices.

Ne harkun e nje jave ne kete segment te shkurter rrugor jane shenuar dy aksidente te renda, por pa viktima ne njerez.

Policia eshte duke zbardhur rrethanat e aksidentit te sotem, nderkohe ajo ka dhene kete informacion paraprak:

Në orën 14.45, Salla Operative u lajmërua se në rrugën Antipatrea në vendin e quajtur Ura e Goricës ka ndodhur një aksident.

Menjëherë në vendgjarje mbrritën shërbimet e policisë ku konstatuan se mjeti me targa AA950AC është përplasur me mjetin tip Wolksvagen me targa AA252LN dhe mjetin tip Benz me targa AA179DH.

Drejtuesi i mjetit me targa AA950AC shtetasi E.M, 30 vjeç dhe pasagjeria shtetasia K.Ç, 25 vjeçe, janë transportuar për në Spitalin Rajonal Berat ku po marrin ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

 

Related posts