LAJMI I FUNDIT/ Pas 37 vjetësh, rikthehet në Berat “Tomka dhe shokët e tij”

LAJMI I FUNDIT/ Pas 37 vjetësh, rikthehet në Berat “Tomka dhe shokët e tij”

Bashkia Berat rikthen pas 37 vjetësh në qytetin ku u realizua dhe u shfaq për herë të parë filmi “Tomka dhe shokët e tij”.

Ditën e hënë më 24 Nëntor 2014, ora 18:00, në Pallatin e Kulturës “Margarita Tutulani” shfaqet për publikun berates filmi “Tomka dhe shokët e tij”, restauruar së fundmi në SHBA në një pres studiove më prestigjoze të botës, si nuk e keni parë kurrë deri më sot dhe të asistoni në ceremoninë e nderimit të regjisores Xhanfise Keko me titullin “Qytetare Nderi” e Beratit. – thuhet në njoftimin e bashkisë së Beratit. nl

Related posts