LAJMI I FUNDIT/ Vijojne punimet ne aksin rrugor Berat-Lushnje

LAJMI I FUNDIT/ Vijojne punimet ne aksin rrugor Berat-Lushnje

Makthi i qytetareve te Beratit eshte duke u zgjidhur nje here e pergjithmone.

Me ritme te shpejta eshte duke u punuar ne aksin qe lidh Beratin me Uren e Kucit, qe, sipas drejtueseve te firmes qe po punon, do te perfundoje brenda dhjetorit te ketij viti.

Ky aks per shume kohe ka qene mjaft problematik dhe, tashme, duket se do marre fund ankthi dhe tmerri jo vetem i banoreve te zones, por edhe te cdo udhetari apo turisti ne drejtim te Beratit.

Related posts