Muçogllava nënkampion

Muçogllava nënkampion

Është zhvilluar në Tiranë Kupa e Shqipërisë në Mundje ku pjesë ka qënë edhe skuadra e Tomorit. Në stilin e mundjes, greko – romake ishte Helibak Muçogllava i Tomorit që ia ka dalë të renditet i dyti në kategorinë 130 kg.

Ai në këtë garë ka zhvilluar tre ndeshje nga të cilat ka fituar dy dhe ka barazuar njërën prej tyre. Kështu Muçogllava e ka mbyllur si nënkampion Kupën e Shqipërisë për vitin 2016.

 

Related posts