Skrapar, aksidentohet turistja çeke

Skrapar, aksidentohet turistja çeke

Një turiste çeke është aksidentuar në kanionet e Skraparit. Siç mësohet, ajo ishte pjesë e një grupi turistësh të cilët po udhëtonin vetëm, pa guidë turistike.
73-vjeçarja ka disa fraktura dhe pasi i është dhënë ndihma e parë në vendngjarje, është dërguar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.
Turistja ka qenë duke shkrepur foto në vendin e quajtur “Legjenda e nuses” kur është rrëzuar nga 3 metra lartësi. Nuk është hera e parë që turistët e huaj pësojnë aksidente në këto kanione, ku më së shumti shkojnë vetëm, pa guida vendase që njohin territorin.

Related posts