Tomori ndalet në Ballsh

Tomori ndalet në Ballsh

Bylis 1-0 Tomori

Golat: Granado 85’

Tomori pëson humbjen e parë të vitit 2018 dhe kjo është po ashtu e para pas tre fitoreve radhazi. Ndeshja është zhvilluar në një terren të vështirë dhe një lojë e fortë mes të dy skuadrave.

Ballshiotët kanë qënë më dominues në fushë ndërsa miqtë nga Berati kanë qëndruar ë shumë në mbrojtje të ndikuar edhe nga mungesat në fushë.

Ndeshja është zgjidhur në fundin e saj kur sulmuesi i Bylis, Granado shënon nga brenda zonës. Por sërish Tomori mbetet i treti në renditje me pikë të barabarta me Apoloninë.

Related posts