Berat, arrestohen 2, 3 shpallen në kërkim

Berat, arrestohen 2, 3 shpallen në kërkim

Berat – Nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

-H.A, 51 vjeç,
-P.C, 29 vjeç, të dy banues në lagjen “30 Vjetori”, Berat.

Gjithashtu u shpallën në kërkim policor dhe po punohet për kapjen e tyre shtetasit:
-A.A, 24 vjeç, (i dënuar më parë)
-A.C, 25 vjeç,
-E.K, 23 vjeç, të tre banues në lagjen “30 Vjetori”, Berat.

Këta shtetas në lagjen “30 Vjetori”, për motive të dobëta, në bashkëpunim me njëri tjetrin, dyshohet kanë ushtruar dhunë ndaj shtetasit I.D.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Related posts