Jepet vendimi për 16-vjeçarin që shantazhoi vajzën që vrau veten

Jepet vendimi për 16-vjeçarin që shantazhoi vajzën që vrau veten

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën “arrest me burg” për 16-vjeçarin me inicialet D.K nga Berati, i cili shantazhoi me video dhe kërcënoi të miturën që vrau veten disa ditë më parë.

I riu akuzohet për shantazh ndaj shoqes së shkollës. Adela Çaçi disa ditë më parë helmoi veten me fostoksinë, pasi nuk duroi dot shantazhet që prej javësh i vinin me sms në telefonin e saj.

Mes dhimbjesh e lotësh, familjarë, miq, të afërm e nxënës shkolle vajza u shoqërua për në banesën e fundit. 

Related posts