Kandidati i PD kërkon mandatin e deputetit në KQZ (EMRI)

Kandidati i PD kërkon mandatin e deputetit në KQZ (EMRI)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit dhe për rrjedhojë pritet të përfitojë mandatin e deputetit.

Lefter Maliqi prej kohësh është “divorcuar” me Partinë Demokratike dhe ai aktualisht është emëruar ën detyrë si zv.drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Related posts