Kërkohej nga Interpoli, gjendet në Berat

Kërkohej nga Interpoli, gjendet në Berat

Një 51-vjeçar me inicialet, B.Q banues në Berart, ka përfunduar në pranga pas një aksioni të ndërmarrë nga policia.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat të njoftuar edhe nga Interpoli për të kërkuar shtetasin shqiptar më në fund kanë lokalizuar vendndodhjen e tij duke bërë të mundur dhe arrestimin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat me qëllim ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Related posts