LAJMI I FUNDIT/ Pas 37 vjetesh rikthehet ne Berat “Tomka dhe shoket e tij”

LAJMI I FUNDIT/ Pas 37 vjetesh rikthehet ne Berat “Tomka dhe shoket e tij”

Eshte zhvilluar sot ne Berat ne ambjentet e Pallatit te Kultures “Margarita Tutulani” premiera e filmit “Tomka dhe shoket e tij”.

Filmi vjen ne Berat pas 37 vjetesh pikerisht ne qytetin qe u luajt per here te pare.

Ceremonine e hapi regjisori Mevlan Shanaj dhe e pershendeti Nasho Jorgaqi, skenarist i filmit.

Ne kete ceremoni iu dhe edhe titulli “Nderi i Qytetit” (pas vdekjes) znj. Xhanfise Keko, regjisore e filmit.

Filmi “Tomka dhe shoket e tij” u restaurua me ndihmen e amerikaneve dhe u transmetua sot per publikun beratas.

Related posts