Pedonalja për opinga, lulishtja pa elegancë

Pedonalja për opinga, lulishtja pa elegancë

tore

Nga Fitore Sulejmani

Keni provuar te ecni ne pedonalen dhe lulishten perkrah saj??…sigurisht qe po…une provova nje dite…por gati perdrodha kembet…lekundesha si varke ne det te stuhishem…e frikesuar se do thyeja nga çasti ne çast ndonje kyç kembe, e po te rrezohesha me siguri kerbishten…kisha veshur nje pale kepuce elegante, me take te larte, si per qejf timin, pa ndonje sebep…desha ne fillim te shijoja rruginat permes lulishtes, por kur e pashe qe ishte “mission impossible” u hodha ne pedonale…aty me keq…gjeta shpetim ne kanalin ku kullojne ujrat…si perfundim, nga ato pak dhjetra metra rruge, kish ngel vetem skeleti, nje kujtim i hidhur i kepuceve te mia Clarks prej 270 eurosh…ne te duhet te ecin vetem kepuce tip opinge, pa taka dhe jo te shtrenjta…perfundimisht, beresit e pedonales, e aq me keq te lulishtes nuk kane menduar fare per kepuce elegante…
Femra elegante dhe qejflije takash te larta! Mendohuni mire kur te dilni per freskollek a xhiro nga pedonalja!!

Related posts